Pogrzeb Drukuj

1. Jeśli umiera mieszkaniec naszej parafii i grób jest na naszym cmentarzu parafialnym, należy ustalić termin pogrzebu, formalności związane z grobem oraz pozostałe formalności w kancelarii parafialnej.

Należy także (indywidualnie) załatwić posługę Organisty na pogrzebie.

Tylko w przypadku, gdy grób jest (na innym cmentarzu) w znacznej odległości od parafii – należy poprosić o zgodę na przeprowadzenie pogrzebu przez inną parafię (wtedy przed rozpoczęciem załatwiania pogrzebu w innej parafii).

2. Jeśli umiera mieszkaniec nie naszej parafii a grób jest na naszym cmentarzu parafialnym, należy ustalić termin pogrzebu, formalności związane z grobem oraz pozostałe formalności w kancelarii parafialnej.

Jeśli Msza pogrzebowa ma być w naszym kościele potrzebna jest zgoda z parafii zamieszkania zmarłego.

3. Wymagane dokumenty

- karta zgonu do celów pochowania zwłok (wystawiona przez właściwy dla miejsca zgonu Urząd Stanu Cywilnego)
- akt zgonu (z Urzędu Stanu Cywilnego) - tylko do wglądu.
- gdy śmierć nastąpiła w szpitalu, należy doręczyć poświadczenie o przyjętych przed śmiercią Sakramentach.

29 Marca 2024