18 GRUDNIA
4 NIEDZIELA ADWENTU

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w akcje pomocy i złożyli w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek przed kościołem. Uzbieraliśmy około 7 tys. Złotych. W tym tygodniu zakupione zostały odpowiednie przedmioty wyposażenia mieszkania i przekazane potrzebującemu.

Dziękujemy też za złożone dziś ofiary na nasze parafialne inwestycje z racji 3. niedzieli miesiąca – za wszelkie dobro Bóg zapłać!

Są jeszcze w zakrystii do nabycia opłatki na stół wigilijny i wigilijne świece z Caritasu.

Roraty dla dzieci odprawiamy w tym tygodniu już tylko w poniedziałek i wtorek - wieczorem o godz. 18.00.  W pozostałe dni, aż do Wigilii – rano o 7.00, ale już bez kazania dla dzieci. Na rozpoczęcie Mszy Roratniej odmawiamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

Czwartek – 21. Rocznica poświęcenia naszego kościoła. Na Mszy św. o 18.00 będziemy się modlić za wszystkich, którzy przyczynili się do jego powstania.

Sobota – Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta będzie tylko rano, zaś o Północy Pasterka. Nie trzeba chyba zachęcać do religijnego przeżycia Wigilijnej Wieczerzy i zachowania naszych pięknych polskich tradycji.

W Niedzielę – Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Kto jeszcze nie skorzystał z sakramentu pokuty, może to zrobić w tym tygodniu. Spowiadamy do czwartku, pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej.

Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Karłowicza. Dziękujemy też Panom, którzy pomogli przy odśnieżaniu – Bóg zapłać!

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Ryszard Niechwiej z ul. Górzystej i Rozalia Szarek z d. Głowacka z ul. Michałowskiego. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

3 Maja 2024
Uroczystość