1 STYCZNIA
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

Piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.

Jest to święto obowiązkowe, a zatem Msze święte będą jak w niedziele. Na każdej Mszy będziemy święcić kredę i kadzidło. Składka z tego dnia jest przeznaczona na misje. W związku z uroczystością nie obowiązuje post piątkowy.

Nie będzie dodatkowej spowiedzi, bo spowiadaliśmy się na Święta.

Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy świętej rano wystawienie Najświętszego Sakramentu i Modlitwy do Matki Bożej. Wieczorem o godz. 17.30 – jak w każdą pierwszą sobotę – Różaniec w intencji naszej Ojczyzny, prowadzony przez Róże Różańcowe. Nie ma w tym miesiącu odwiedzin chorych.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego. W tym dniu kończy się Okres Narodzenia Pańskiego.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary w czasie Mszy świętej, będą one jak co roku przeznaczone działalność na Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Michałowskiego – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 7 stycznia o godz. 9,00 bardzo prosimy Parafian z ulic: Chłopickiego, Narutowicza i Władysława Jagiełły.

Trwa Wizyta Duszpasterska. Pełny plan jest wywieszony w Gablotach oraz na stronie internetowej naszej Parafii.

Bardzo prosimy, aby nie sugerować się kolejnością odwiedzin z lat ubiegłych, ponieważ co roku wprowadzamy drobne zmiany, by sobie chodzenie usprawnić.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej parafii: + Jan Knapik, + Teresa Bałys i + Jacek Dyba, oraz emerytowany papież Benedykt XVI – polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

3 Maja 2024
Uroczystość