3 GRUDNIA
1 NIEDZIELA ADWENTU

Rozpoczęliśmy czas Adwentu, który ma nas przygotować do uroczystości Narodzenia Pańskiego, czyli pierwszego przyjścia Syna Bożego do ludzi, a także do powtórnego Jego przyjścia na końcu czasów.

W Adwencie, jak zwykle, będziemy odprawiać roraty dla dzieci: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

Przez pierwsze trzy niedziele Adwentu o 16.30 zapraszamy do naszego kościoła na nieszpory. W czwartą niedzielę Adwentu jest Wigilia i wieczornej Mszy nie będzie.

Poniedziałek – wspomnienie Św. Barbary, patronki górników. Msza święta w intencji górników i ich rodzin będzie w poniedziałek o godz. 16.00.

Środa – wspomnienie Św. Mikołaja. Jak w każdą środę zapraszamy na nowennę o 17.30.

Czwartek – wspomnienie Św. Ambrożego.

Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z racji uroczystości nie ma piątkowego postu.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Michałowskiego – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 9 grudnia o godz. 9.00, bardzo prosimy mieszkańców ulic: Chłopickiego, Narutowicza i Władysława Jagiełły.

W zakrystii są do nabycia Wigilijne Świece z Caritasu, oraz opłatki. Informujemy, że za każdą świecę odsyłamy do Caritasu 10 zł. Dopiero wyższa ofiara pozostaje w parafii.

Zapraszamy dzieci z 3 klasy wraz z rodzicami w środę o godz.18.00 na uroczyste rozdanie medalików. Po Mszy św. krótka konferencja.

Wyjazd do Wiednia na jarmarki bożonarodzeniowe w piątek o 10.00 z parkingu przy nowym kościele.

Biblioteka w Płazie zaprasza na Kiermasz Świąteczny. Kiermasz organizowany jest we współpracy z Powiatowym Domem Pomocy Społecznej w Płazie, który przygotował piękne ozdoby bożonarodzeniowe. Na kiermaszu oprócz prac mieszkańców DPS-u, można kupić rękodzieła wielu lokalnych twórców. Kiermasz jest czynny do 11 grudnia w godzinach otwarcia Biblioteki.

Jak pamiętamy, modliliśmy się w każdą środę do Matki Bożej, o uzdrowienie ciężko chorego, przebywającego w szpitalu, 16 letniego Bartosza, mieszkańca naszej parafii. Można powiedzieć, że cudem wyszedł z ciężkiego stanu. Teraz potrzebna jest długa rehabilitacja. Bardzo prosimy, aby kto może, złożył w przyszłą niedzielę, jako adwentowy dobry uczynek, ofiarę na ten cel. Ofiary zbierać będziemy do puszek - po Mszach świętych.

Na koniec ogłoszenie dla ludzi starszych i chorych. Są do zabrania w zakrystii tzw. koperty życia. Akcja polega na tym, aby osoba chora powiesiła w domu na lodówce informacje o swojej chorobie i lekach. W razie zasłabnięcia ratownicy medyczni będą dzięki temu wiedzieć jakiej udzielić pomocy i kogo poinformować.

2 Maja 2024
wspomnienie