Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

24 MAJA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

Kolejne dni tego tygodnia przygotowują nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, która przypada w przyszłą niedzielę. Zapraszamy szczególnie do modlitwy na Nabożeństwie Majowym – w tygodniu o 17.30 a w niedziele o 16.30.

Zakończenie nabożeństw Majowych w przyszłą niedzielę.

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy: Fredry

Do posprzątania kościoła w sobotę 30 maja na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ulic: Podgórze, Batalionów Chłopskich, Racławickiej i Jana Pawła II.

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać.

W tym tygodniu przeszedł do wieczności + Alojzy Płoszczyca z ul. Łokietka. Prośmy dla niego o łaskę wiecznego zbawienia: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

17 MAJA
6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

W tym tygodniu:

W poniedziałek, wtorek i środę – przypadają dni modlitw o urodzaje (dawne dni krzyżowe). W tych dniach szczególnie w czasie nabożeństwa majowego modlić się będziemy o urodzaje.

Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o 17.30, a w niedzielę o 16.30.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Siemota, Żniwnej i Cisowej.

Do posprzątania kościoła w sobotę 23 maja o godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ulicy Fredry.

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto bankowe, szczególnie za dzisiejsza składkę na inwestycje w parafii – Bóg zapłać.

Jak wiadomo, od dzisiaj może już uczestniczyć we mszy świętej jedna osoba na 10 m kw. W naszym przypadku to jest ponad 80 osób. Zapraszamy zatem do uczestniczenia we Mszy świętej w naszym kościele, szczególnie osoby, które już w kościele nie były ponad dwa miesiące.

W tym tygodniu przeszła do wieczności + Zofia Niedzielczyk z ul. Koszykarskiej. Prośmy dla niej o łaskę wiecznego zbawienia: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

10 MAJA
5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

APEL

Czcigodni Księża, Drodzy Archidiecezjanie,

Przeciwności, z którymi w ostatnich miesiącach zmaga się społeczność światowa, dotykają boleśnie wszystkich bez względu na pochodzenie i wyznawaną religię. Tym samym jednak owe trudne okoliczności tworzą niezwykłą okazję do zjednoczenia się mimo różnic w pomocy pokrzywdzonym i modlitwie o ustanie epidemii.

W związku z tym Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego w imieniu Ojca Świętego Franciszka skierowała do Episkopatów całego świata prośbę, by czwartek, 14 maja 2020 roku uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. W te duchowe praktyki włączą się także – według własnej wiary i tradycji – przedstawiciele innych religii.

Polecam zatem Czcigodnym Księżom, by ogłosili wiernym Archidiecezji Krakowskiej wspomnianą inicjatywę, a wszystkich - duchownych i świeckich - zachęcam do podjęcia modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji ustania epidemii.

Z serdecznym pasterskim błogosławieństwem.

X Marek Jędraszewski - Arcybiskup Metropolita Krakowski

 

 

 

W tym tygodniu:

W czwartek – Święto Św. Macieja Apostoła

W sobotę – Święto Św. Andrzeja Boboli.

Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o 17.30, a w niedzielę o 16.30.

 

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła oraz za wykoszenie wokół kościoła trawy mieszkańcom ulic: Podlas i Kamionka.

Panu Stanisławowi Kulczykowi dziękujemy za wyrównanie ziemi koparką – Bóg zapłać!

Do posprzątania kościoła w sobotę 16 maja o godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ulic: Siemota, Żniwnej i Cisowej.

 

Serdecznie dziękujemy za prace przy kościele oraz za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto bankowe. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkich ofiarodawców, oraz trud i pracę wielu wspaniałych ludzi – Bóg zapłać.

Z radością informujemy, że łazienka pod kościołem jest już gotowa, w razie potrzeby można skorzystać – będzie otwarta zawsze w czasie Mszy świętej. Można też po Mszy św. pójść i zobaczyć jak wygląda, oraz co do tej pory zrobiliśmy w podziemiach kościoła.

Niestety jest też wiadomość smutna. Przy okazji tych prac okazało się, że przez kilka lat, nie wiem od kiedy, przez główne schody lała się woda podziemi. Sufit pod schodami jest zgnity, przegniły nawet metalowe pręty. Trzeba zatem jak najszybciej remontować schody, żeby nie wpadły do piwnicy.

 

W minionym tygodniu, z naszej parafialnej wspólnoty, odeszli do wieczności + Józef Glistak z bloku przy ul. Sobieskiego, oraz były nasz parafianin + Kazimierz Biskup z Pogorzyc. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

3 MAJA
4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca oraz Światowy dzień Modlitw o Powołania. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

W tym tygodniu:

W poniedziałek – wspomnienie św. Floriana

Wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka

W Środę – Święto Św. Apostołów, Filipa i Jakuba

W piątek – Uroczystość Św. Stanisława. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o 17.30, a w niedzielę o 16.30.

 

Po dłuższej przerwie, związanej z pandemią, zapraszamy do posprzątania kościoła mieszkańców ulic: Podlas, Kamionka i Rajskiej. Sprzątamy w sobotę 9 maja o godz. 9.00.

 

Serdecznie dziękujemy za prace przy kościele oraz za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto bankowe. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkich ofiarodawców, oraz trud i pracę wielu wspaniałych ludzi – Bóg zapłać.

 

W minionym tygodniu, z naszej parafialnej wspólnoty, odeszła do wieczności + Władysława Chrząścik z ul. Bolęcińskiej. Polećmy jej duszę Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 12

Jedna z tych godzin ...

... będzie twą ostatnią !

Dzisiaj:

29 Maja 2020
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Urszuli
Ledóchowskiej
dziewicy
Do końca roku zostało 217 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś