5 MAJA
6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Poniedziałek – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Środa – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika

Piątek – wspomnienie Św. Izydora, oracza.

Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie w tygodniu o 17.30 a w niedziele o 16.30.

W poniedziałek, wtorek i środę w ramach nabożeństwa majowego, modlimy się o dobre urodzaje (dawne dni krzyżowe).

W Przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom z ulicy Granicznej – z numerów nieparzystych.

O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę – czyli 11 maja o 9.00 - bardzo prosimy Parafian z ulicy Granicznej - numery parzyste.

Spotkanie z kandydatami do bierzmowania będzie w sobotę 11 maja bezpośrednio po Mszy św. wieczornej – nie o 19.00 – tylko zaraz po Mszy! Nieobecni zostaną skreśleni z listy kandydatów.

Przypominamy, że w tygodniu od Mszy św. porannej do wieczornej otwarte są drzwi drewniane do kościoła, aby umożliwić adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zamknięte będą tylko drzwi oszklone.

28 KWIETNIA
5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Poniedziałek – Święto Św. Katarzyny ze Sieny.

Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Św. Stanisława – patrona naszej archidiecezji. Będziemy ją odmawiać w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy świętej, a w maju w czasie nabożeństw majowych.

Środa – Nabożeństwo majowe i Nowenna do MB o godz. 17.30.

Czwartek – wspomnienie św. Atanazego

Piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Msze święte będą jak w niedziele, a zamiast kazań po Mszach dopołudniowych - odnowienie Ślubów Jasnogórskich.

Z racji pierwszego piątku - po Mszy o 7.00 - będzie wystawienie Najświętszego sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania.

Nabożeństwo majowe z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich o 16.30.

Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.

Sobota – Wspomnienie Św. Floriana

Z racji pierwszej soboty po rannej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego sakramentu i modlitwy do Matki Bożej.

Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

W tym dniu o 16.00 w starym kościele będzie Msza święta w intencji strażaków i ich rodzin.

Nabożeństwo majowe w sobotę o 17.30.

W Przyszłą niedzielę jako pierwszą miesiąca – po Mszach św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zmianka Różańcowa i spotkanie z Różami po Mszy o 7.00.

Nabożeństwo majowe o 16.30.

O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę – czyli 4 maja o 9.00 - bardzo prosimy Parafian z ulicy Granicznej - numery nieparzyste.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu nie będzie czynna.

W związku z trwającym Kongresem Eucharystycznym oraz zakończeniem sezonu grzewczego, w maju i czerwcu od Mszy świętej rannej do wieczornej, nie będziemy zamykać głównych drzwi do kościoła, aby umożliwić adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zamknięte będą tylko drzwi oszklone.

21 KWIETNIA
4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Serdecznie dziękujemy za złożone dziś ofiary na nasze parafialne inwestycje z racji 3. Niedzieli miesiąca – Bóg zapłać!

Dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

Z tej racji po błogosławieństwie  odmówimy Modlitwę o powołania.

Wtorek – Uroczystość Św. Wojciecha

Środa – Różaniec i Nowenna do MB o godz. 17.30.

W Przyszłą niedzielę – na Mszy św. o 11.00 złoty jubileusz kapłaństwa obchodzić będzie pochodzący z naszej parafii Ks. prałat Marek Głownia.

Także w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 17.00 - będzie kolejny Wieczór uwielbienia.

Dziękujemy za posługę sprzątania naszej świątyni mieszkańcom ul. Gałczyńskiego i Boya-Żeleńskiego – Bóg zapłać!

O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę – czyli 27 kwietnia o 9.00 - bardzo prosimy Parafian z ulicy Asnyka, Rydla i Reja.

Na stoliku z gazetami jest kolejny numer specjalny Gościa Niedzielnego o tematyce historii Kościoła w cenie 12 złotych.

Wyjazd na pielgrzymkę do sanktuarium w Piekarach Śląskich i na Górę Św. Anny w sobotę 27 kwietnia o godz. 7.30 (po Mszy św.) - z parkingu przy kościele.

14 KWIETNIA
3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny.

Gorąco zachęcamy, aby przynajmniej w tym tygodniu sięgnąć po lekturę Pisma Świętego. Zachęcamy też do zakupu książki z objaśnieniami, autorstwa ks. Proboszcza. Książki są w zakrystii w cenie 30 zł.

Środa – Różaniec i Nowenna do MB o godz. 17.30.

Piątek – z racji 3. Piątku po wieczornej Mszy świętej wystawienie Najświętszego sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W Przyszłą niedzielę – rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

Dziękujemy za składane ofiary na utrzymanie naszego kościoła orasz za ofiary wpłacane na rzecz parafii na konto bankowe. Dziękujemy też za posługę sprzątania naszej świątyni i złożoną ofiarę na środki czystości – Bóg zapłać!

O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę – czyli 20 kwietnia o 9.00 - bardzo prosimy Parafian z ulicy Boya-Żeleńskiego i  Gałczyńskiego.

Przyszła niedziela jest 3. niedzielą miesiąca. Bardzo prosimy o składkę na nasze parafialne inwestycje.

Parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuarium w Piekarach Śląskich i na Górę Św. Anny w sobotę 27 kwietnia - zapisy w zakrystii (jest jeszcze tylko kilka miejsc). Podajemy numer pesel do ubezpieczenia i nr telefonu.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

10 Maja 2024